Indywidualny plan leczenia Invisalign

Wierzymy, że tylko dobre planowanie daje gwarancję sukcesu przeprowadzonego leczenia. W związku z tym każde leczenie rozpoczyna się od wnikliwej konsultacji. Zanim przygotujemy plan leczenia sprawdzimy czy można będzie wyprostować Twoje zęby za pomocą systemu Invisalign. Po potwierdzeniu takiej możliwości opracujemy Twój szczegółowy plan leczenia z wykorzystaniem ClinCheck – dedykowanego narzędzia do tworzenia wirtualnego trójwymiarowego projektu terapii. Program komputerowy ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują po sobie w trakcie leczenia ortodontycznego – dzięki czemu możesz zobaczyć jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Uśmiech na każdym kroku

Po rozpoczęciu terapii Invisalign otrzymasz komplet kilkunastu wykonanych specjalnie dla Ciebie zestawów nakładek, a każdy zestaw należy nosić przez dwa tygodnie. Wraz ze zmianą kolejnych kompletów alignerów Twoje zęby rozpoczną swą podróż by stopniowo milimetr po milimetrze przesunąć się na planowane ostateczne miejsce. W tym czasie niezbędne są wizyty kontrolne, podczas których będziemy monitorować postęp leczenia i dbać o Twój komfort w jego trakcie. Jednak ograniczone są one do minimum, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze.

Czas trwania leczenia różni się dla każdego pacjenta i zależy od złożoności jego przypadku. Pamiętaj, że projektujemy nakładki pod Twój styl życia, więc w rozmowie z ortodontą przedstaw swoją sytuację, tak abyśmy mogli określić najlepszy sposób zastosowania Invisalign oraz uwzględnić Twoje plany.

Zapisz się na konsultację

Zakończenie leczenia i retencja

Niezależnie czy nosisz tradycyjny, stały aparat ortodontyczny czy nowoczesne, zdejmowane alignery Invisalign, musisz wiedzieć, że po zakończeniu leczenia Twoje zęby mogą powrócić do pozycji sprzed leczenia. Aby temu zapobiec ortodonci na całym świecie stosują tzw. retainer czyli aparaty retencyjne, których zadaniem jest zachowanie efektów leczenia (retain z języka angielskiego oznacza zachować).

Znaczenie retencji jest zatem ogromne, ale problem ten można bardzo łatwo rozwiązać dzięki wspomnianym retainerom. Dotychczas najczęściej stosowanym retainerem była płytka z włókna szklanego przyklejana na stałe na zęby od wewnętrznej strony lub zdejmowany aparat z metalową ramą. Dzięki Invisalign, który opracował własne retainery o nazwie Viviera, pojawiła się nowa jakość retencji w postaci przeźroczystych nakładek.

Aparaty Vivera są produkowane w tej samej najnowocześniejszej technologii co alignery Invisalign. Oznacza to, że dzięki stosowaniu aparatów Vivera do utrzymania Twojego nowego pięknego uśmiechu korzystasz z rozwiązania, które zostało przygotowane przy uwzględnieniu zalet naszych rewolucyjnych alignerów.

Aparaty Invisalign dla młodzieży

Firma Invisalign oferuje szeroką gamę aparatów ortodontycznych dla młodzieży. Olbrzymią zaletą Invisalign jest elastyczne podejście do leczenia młodzieży, które zapewnia estetykę dającą pewność siebie wynikającą ze wspaniałego uśmiechu. Alignery Invisalign są wygodne, przezroczyste i łatwo zdejmowalne, tak więc nastoletni pacjenci mogą cieszyć się życiem bez ograniczeń, zirytowania i zażenowania, które często towarzyszą noszeniu metalowych zamków i drutów. Aparaty Invisalign można zdjąć, co pozwala na bezproblemowe czyszczenie zębów szczotką i nicią dentystyczną.

Invisalign oferuje młodzieży różnorodne opcje terapii w zależności od etapu rozwoju uzębienia. Certyfikowany Lekarz Invisalign określi metodę leczenia, która najlepiej będzie odpowiadać twoim potrzebom i stanu zebów.

Metoda Invisalign Teen została opracowana we współpracy z młodzieżą, jej rodzicami oraz wiodącymi ortodontami, którzy rozumieją aktywny tryb życia i wyjątkowe potrzeby lecznicze młodych pacjentów. Alignery Invisalign Teen są produkowane w tej samej technologii co aparaty Invisalign, dzięki czemu umożliwiają stopniowe przemieszczenie zębów bez potrzeby stosowania części metalowych czy drutów. Ponieważ jednak młodzi pacjenci znajdują się w ciągłym ruchu dodaliśmy kilka specjalnych właściwości.

Niebieskie wskaźniki zużycia zmieniają kolor na przezroczysty aby umożliwić tobie twojemu dziecku i Lekarzowi Invisalign kontrolę zużycia łuku. Specjalna budowa równoważy wyrzynanie się kłów drugich zębów przedtrzonowych i drugich zębów trzonowych. Zestaw zawiera sześć dodatkowych bezpłatnych pojedynczych łuków na wypadek utraty czy zagubienia podstawowych alignerów.

Czy metoda Invisalign jest odpowiednia dla Ciebie?

Oto kilka przykładów wad zgryzu, które zazwyczaj kwalifikują się do leczenia rewolucyjną metodą Invisalign.

 


Stłoczenie zębów występuje wtedy, gdy szczęka lub żuchwa nie może pomieścić wszystkich zębów.


Szpary między zębami powstają gdy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów.


Zgryz krzyżowy jest efektem niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy. Może to powodować zachodzenie jednego lub więcej zębów górnych na wewnętrzną powierzchnię zębów dolnych – sytuacja taka może wystąpić zarówno w przypadku zębów przednich, jak i bocznych.


Zgryz głęboki występuje wtedy, gdy zęby górne w dużym stopniu nachodzą na zęby dolne.


Z przodozgryzem mamy do czynienia wtedy, gdy zęby dolne wystają przed przednie, co jest zwykle wynikiem zbyt słabego rozwoju szczęki przerostu żuchwy lub obu tych zjawisk równocześnie.


Aby sprawdzić czy leczenie metodą Invisalign odpowiada twoim potrzebom niezbędna jest konsultacja u Cerytfikowanego Lekarza Invisalign. Wypełnij formularz poniżej i zapisz się na konsultację w Dentim Clinic.

Zapisz się na konsultację !

Imię (wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wiadomość

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Dentim Sp. z o.o. Pełna treść zgody tutaj.”

Prosty sposób aby zacząć leczenie w Dentim Clinic

Jeżeli chcesz przekonać się czy Invisalign jest odpowiedni dla Ciebie, poznać niecodzienną klinikę, która przyjmuje pacjentów również wieczorami i w weekendy, gdzie oferujemy przeróżne opcje finansowania leczenia, wypełnij znajdujący się obok formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w celu potwierdzenia terminu wizyty.

Zapisz się na konsultację, wypełnij formularz i zmień swoje życie!

Dentim Clinic

ul. Baildona 12/3
Dębowe Tarasy
40-115 Katowice

Dentim Clinic

ul. Chorzowska 107
Silesia City Center
40-115 Katowice

 

tel.: 32 206 88 00
e-mail: biuro@dentim.pl

 

tel.: 32 206 88 00
e-mail: biuro@dentim.pl

 

Przyjmujemy 6 dni w tygodniu
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 9:00 – 15:00

 

Przyjmujemy 7 dni w tygodniu
Poniedziałek – Czwartek 10:00 – 21:00
Piątek 10:00 – 22:00
Sobota 10:00 – 21:00
Niedziela 10:00 – 21:00