Nakładki Invisaglin, to niewidoczny aparat ortodontyczny, który w dyskretny sposób pozwala na leczenie wad zgryzu. Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leczenia nakładkami Invisalign.

Invisalign jest przezroczystym aparatem prostującym zęby, dzięki któremu na Twojej twarzy zagości wymarzony piękny uśmiech. Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, w metodzie Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zębów, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji na podstawie zaleceń Lekarza Dentim Clinic. Następnie przygotowywany jest zestaw alignerów (przezroczystych nakładek) specjalnie dostosowanych do zębów konkretnego pacjenta, które stopniowo przesuwają zęby. Każdy aligner z kompletu nosi się przez około dwa tygodnie i wymienia się na nowe, aż do uzyskania pożądanego ustawienia zębów. Plan leczenia metodą Invisalign jest przygotowywany przez ortodontę na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.

  • Dyskrecja – nakładki Invisalign są wykonane z przeźroczystego plastiku, przez co są praktycznie niewidoczne.
  • Wygoda – nakładki nie są montowane na stałe na zęby, możesz je ściągać do posiłku, czy też na ważne spotkanie.
  • Jedzenie – nadal możesz cieszyć się ulubionymi potrawami, już nie musisz odmawiać sobie jabłek, orzechów i innych twardszych posiłków.
  • Higiena – zdejmując nakładki możesz bez kłopotu wyczyścić zęby po jedzeniu, nie martwiąc się o przebarwienia.
  • Komfort – nakładki wymieniamy co dwa tygodnie, przez co noszenie Invisalign jest praktycznie bezbolesne.
  • Czas – nierzadko czas leczenia nakładkami Invisalign jest krótszy, a ilość wizyt kontrolnych ograniczona do minimum.
  • Przewidywalność – dzięki specjalnemu programowi 3D, efekt leczenia jest widoczny jeszcze przed jego rozpoczęciem.
  • Indywidualność – każda nakładka jest zaprojektowana i wykonana tylko i wyłącznie dla Ciebie, przez zespół najlepszych ekspertów w USA.

Ponad 8 mln osób na całym świecie skorzystało z metody Invisalign. Każdego dnia przybywa coraz więcej pięknych uśmiechów Invisalign.

Należy sprawdzić czy leczenie metodą Invisalign odpowiada Twoim potrzebom, do tego jest niezbędna konsultacja Cerytfikowanego Lekarza Invisalign. Wypełnij formularz i zapisz się na bezpłatne konsultacje w Dentim Clinic.
ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJE

Alignery Invisalign przesuwają zęby, wywierając na nie kontrolowany nacisk. W odróżnieniu od tradycyjnych zamków, każdy łuk Invisalign wywiera kontrolowany nacisk nie tylko w odpowiednich miejscach, ale również odpowiednio długo. Zgodnie z założeniami leczenia Invisalign tylko niektóre zęby są przemieszczane w każdym etapie. W tej metodzie na zęby wywierany jest nacisk o odpowiedniej sile, co powoduje ich przemieszczenie do pozycji określonej przez lekarza.

Alignery są w zasadzie niewidoczne i wykonane są z mocnego, termoplastycznego silikonu, opracowanego specjalnie na potrzeby systemu Invisalign. Nakładki są dopasowane do konkretnego pacjenta, tak aby idealnie pasowały do zębów.

Doświadczony Lekarz Invisalign może stosować tę metodę w leczeniu wad zgryzu u większości dorosłych i nastolatków, którzy marzą o piękniejszym uśmiechu. Kliknij i umów się na konsultacje z ekspertem Dentim Clinic, aby upewnić się, czy metoda Invisalign będzie odpowiednia dla Ciebie.

Konsultacje odbywają się z mniejszą częstotliwością jak w przypadku leczenia tradycyjnymi aparatami stałymi. Wizyty mogą być też krótsze, ponieważ pacjent spędza mniej czasu na fotelu dentystycznym, nie ma potrzeby wymiany drutów ani zamków. Zwykle pacjent odwiedza Lekarza Invisalign co kilka miesięcy w celu sprawdzenia, czy leczenie przebiega w pożądanym kierunku oraz odebrania kolejnego kompletu alignerów Invisalign, w zależności od decyzji Lekarza.

Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia złożoności wady zgryzu, jednak najczęściej trwa krócej niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Kliknij i umów się na konsultacje z lekarzem Dentim Clinic, aby ustalić Twój indywidualny plan leczenia nakładkami Invisalign.

Niektórzy pacjenci na początku każdego etapu leczenia, gdy zakładają nakładki Invisalign po raz pierwszy, mogą odczuwać tymczasowy, lekki dyskomfort. Jest to normalne zjawisko, które zwykle określa się jako uczucie ucisku. Oznacza to, że alignery spełniają swoją rolę, tzn. stopniowo przesuwają zęby ku pożądanej pozycji. Zwykle uczucie dyskomfortu ustępuje po paru dniach i jest nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

Lekarze Dentim Clinic mogą za pomocą tej metody leczyć przodozgryz u większości dorosłych i nastolatków. Kliknij i umów się na konsultacje, aby ustalić czy leczenie metodą Invisalign jest dla Ciebie odpowiednie. Jeżeli nie kwalifikujesz się do leczenia nakładkami Invisalign, eksperci Dentim Clinic dopasują do Ciebie najlepszą metodę i indywidualny plan leczenia.

Tylko Lekarz Dentim Clinic jest w stanie określić, czy pacjent może podjąć leczenie metodą Invisalign. Kliknij i umów się na konsultacje, aby ustalić czy leczenie metodą Invisalign jest dla Ciebie odpowiednie. Jeżeli nie kwalifikujesz się do leczenia nakładkami Invisalign, eksperci Dentim Clinic dopasują do Ciebie najlepszą metodę i indywidualny plan leczenia.

Mosty łączą dwa lub więcej zębów i dlatego znacznie utrudniają zmianę pozycji. Twój Lekarz określi, czy w twoim przypadku mosty będą przeszkodą w leczeniu. Kliknij i umów się na konsultacje, aby ustalić czy leczenie metodą Invisalign jest dla Ciebie odpowiednie. Jeżeli nie kwalifikujesz się do leczenia nakładkami Invisalign, eksperci Dentim Clinic dopasują do Ciebie najlepszą metodę i indywidualny plan leczenia.

Zwykle korony nie stanowią przeszkody w leczeniu metodą Invisalign. Czasami jednak stosuje się małe guziczki kompozytowe w kolorze zęba, zwane „zaczepami”. Przyklejane są one do zęba, aby spowodować jego przemieszczenie w określonym kierunku. Takie zaczepy trudniej jest przykleić do korony. W takim przypadku należy dokładnie przeanalizować położenie koron. Lekarz Dentim Clinic udzieli Ci stosownej porady. Kliknij i umów się na konsultacje w Dentim Clinic.

Tak. Szpary między zębami bardzo łatwo wyeliminować metodą Invisalign. Kliknij i umów się na konsultacje, aby ustalić czy leczenie metodą Invisalign jest dla Ciebie odpowiednie. Jeżeli nie kwalifikujesz się do leczenia nakładkami Invisalign, eksperci Dentim Clinic dopasują do Ciebie najlepszą metodę i indywidualny plan leczenia.

Osoby cierpiące na zaburzenia w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego, mogą skorzystać z doświadczenia stomatologów Dentim Clinic, którzy z sukcesem eliminują chorobę okluzyjną u swoich pacjentów. Każde leczenie w naszej klinice (w tym również leczenie ortodontyczne metodą Invisalign) jest poprzedzone kompleksową diagnostyką oraz tzw. Analizą Dawsona, która jest podstawą leczenia choroby okluzyjnej. Podejmując leczenie Invisalign możesz liczyć również na rozwiązanie problemów i zaburzeń w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. Kliknij i umów się na konsultacje , aby sprawdzić, w jakim stopniu zaburzenia mogą niekorzystnie wpłynąć na leczenie.

Noszenie aparatu retencyjnego po każdym leczeniu ortodontycznym jest ważnym etapem, ponieważ taki aparat utrzymuje zęby w nowej pozycji. Aparat retencyjny należy nosić według wskazówek ortodonty Dentim Clinic, w przeciwnym wypadku zęby zaczną ponownie się przemieszczać. W wielu przypadkach ostatni aligner będzie służyć jako tymczasowy aparat retencyjny, aż podjęte zostaną ostateczne decyzje. Lekarz Dentim Clinic może doradzić dłuższy okres leczenia aparatem retencyjnym.

Wielu pacjentów leczących się metodą Invisalign nosiło w przeszłości tradycyjne aparaty ortodontyczne, zazwyczaj w młodości. Leczenie metodą Invisalign zwykle koryguje zmiany pozycji zębów, do których dochodzi po zakończeniu leczenia tradycyjnymi aparatami.

Duża liczba pacjentów leczy się metodą łączoną, a więc tradycyjnymi aparatami i alignerami Invisalign. Kliknij i umów się na konsultacje, aby ustalić czy leczenie metodą Invisalign jest dla Ciebie odpowiednie.

Nie. W odróżnieniu od tradycyjnych drutów i zamków, przy aparatach Invisalign nie trzeba stosować ograniczeń dotyczących tego, co się je i pije, ponieważ alignery można zdejmować na czas posiłków. Dlatego nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw i przekąsek. Bardzo ważną rzeczą jest dokładne szczotkowanie zębów i czyszczenie nicią po każdym posiłku i przed nałożeniem nakładek Invisalign.

Alignery należy nosić przez cały okres leczenia. Zdejmujemy je tylko na czas posiłków i czyszczenia zębów. Idealny czas noszenia nakładek w ciągu doby to 22 godziny.

Zdecydowana większość pacjentów nie zgłasza problemów z mówieniem w trakcie leczenia. Niemniej jednak, tak przy tradycyjnych aparatach ortodontycznych, jak i przy alignerach Invisalign, potrzebny jest czas, by przyzwyczaić się do ciała obcego w ustach.

Odradza się palenie z aparatem na zębach, ponieważ może to doprowadzić do odbarwienia lub zabrudzenia alignera.

Żucie gumy jest niewskazane, ponieważ może ona przykleić się do aparatu. Zaleca się zdejmowanie alignerów na czas posiłków i przekąsek.

Alignery najlepiej czyścić szczoteczką i płukać w letniej wodzie, a także przy pomocy Cleaning Crystals Invisalign lub specjalnymi tabletkami. Bardzo ważne jest dokładne szczotkowanie zębów po każdym posiłku i przed nałożeniem aparatu.

Zapisz się na konsultację

Zapisz się na konsultację !

Imię (wymagane)

Nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wiadomość

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Dentim Sp. z o.o. Pełna treść zgody tutaj.”

Prosty sposób aby zacząć leczenie w Dentim Clinic

Jeżeli chcesz przekonać się czy Invisalign jest odpowiedni dla Ciebie, poznać niecodzienną klinikę, która przyjmuje pacjentów również wieczorami i w weekendy, gdzie oferujemy przeróżne opcje finansowania leczenia, wypełnij znajdujący się obok formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w celu potwierdzenia terminu wizyty.

Zapisz się na konsultację, wypełnij formularz i zmień swoje życie!

Dentim Clinic

ul. Baildona 12/3
Dębowe Tarasy
40-115 Katowice

Dentim Clinic

ul. Chorzowska 107
Silesia City Center
40-115 Katowice

tel.: 32 206 88 00
e-mail: biuro@dentim.pl

tel.: 32 206 88 00
e-mail: biuro@dentim.pl

Przyjmujemy 6 dni w tygodniu
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 9:00 – 15:00

Przyjmujemy 7 dni w tygodniu
Poniedziałek – Czwartek 10:00 – 21:00
Piątek 10:00 – 22:00
Sobota 10:00 – 21:00
Niedziela 10:00 – 21:00